KSIĄŻKI

 

 

 

MÓJ HIMILSBACH Piotr Siła

Mój Himilsbach... to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Himilsbacha, ale także dla wszystkich, których interesuje burzliwe i barwne życie najsłynniejszego, polskiego naturszczyka. Niepublikowane dotychczas wspomnienia ludzi, którzy znali Janka, żyli z nim, pracowali. Jerzy Antkowiak, Ernest Bryll, Feridun Erol, Barbara Himilsbach, Irena Wiśniewska oraz wielu innych wspominają Jasia w wyjątkowy, osobisty sposób. Mając na uwadze fakt, że sam Himilsbach za każdym razem podawał inną wersję swojego życiorysu, jest to pozycja bardzo interesująca oraz rzucająca zupełnie nowe światło na historię życia Janka - ikony swoich czasów.

 

 

 

 

DZIENNIKI, NOTATKI, LISTY Barbara Himilsbach

Było ich dwie: Irka i Baśka, siostry Jankowszczanki, jak je nazywano na Szmulkach, gdzie mieszkały w młodości. Wiecznie kłócące się, wiecznie rywalizujące – o lalki, o ciuchy, o chłopaków, o sukcesy życiowe, o względy matki. Przy tym młodsza naśladowała starszą we wszystkim – to samo liceum, ta sama uczelnia, ten sam kierunek studiów, identyczne zegarki, bardzo podobne szare kostiumy zamiast białej sukni ślubnej. A jednak niejednokrotnie okazywały się być zdumiewająco zgodne i lojalne w sytuacjach kryzysowych.
Te zapiski rozproszone po zakamarkach mieszkania przy Górnośląskiej odkryła moja mama, Irena Wiśniewska, starsza i zwyczajniejsza siostra Barbary Himilsbachowej. To ona uporządkowała je z grubsza, doceniła ich wartość i przekazała do publikacji. Niestety, nie doczekała druku…

Małgorzata Wiśniewska-Ruszczyk   (fragment wstępu)

 

KUP TERAZ!